E-MOCJE na rynku E-COMMERCE 0
4.jpg

 Jak dobrze wiemy moc obrazu jest dziś dużo mniejsza niż kiedyś, ponieważ żyjemy w świecie, w którym konsumenci są nieustannie bombardowani różnego rodzaju obrazami. Wielu ludzi nauczało się żyć z tzw. „klapkami na oczach” nie zwracając uwagi na przekaz wizualny.Właśnie z tego powodu poświęcamy dziś bodźcom wizualnym znacznie mniejszą uwagę niż kiedyś. OLFACTORY CONSULTING pomaga firmom w budowaniu odpowiedniego przekazu węchowego dla ich usług czy też produktów, nie tylko w miejscu sprzedaży ale również poza nim. Przyszłość rynku e-Commerce z całą pewnością będzie opierać się na wzbudzaniu pozytywnych emocji związanych z zakupami w sieci. Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie potencjału zmysłu węchowego. Badania dowodzą, że:

● ludzie zapamiętują zapachy z 65% dokładnością do roku, natomiast wzrokowy przekaz utrzymuje się na poziomie 50% do 3 miesięcy.

●zapach ma silne połączenie z pamięcią i łączy się z emocjonalnymi obszarami mózgu bardziej bezpośrednio niż z innym zmysłami.

●zapach działa w przeciwnym kierunku niż zmysły wzroku, dźwięku i smaku. W przypadku trzech ostatnich zmysłów wpierw identyfikujemy informacje a następnie reagujemy emocjonalnie. Przy zmyśle węchu najpierw odczuwamy reakcję emocjonalną, a dopiero w późniejszym etapie identyfikujemy zapach.

Jak wiemy marketing zapachowy ma znaczący wpływ na konsumenta w przypadku sklepu stacjonarnego, w szczególności jeśli chodzi o branżę modową. Co jeśli możemy przenieść jego wpływ do paczki wysyłkowej a w późniejszym etapie do garderoby czy też szafy? OLFACTORY CONSULTING opracował koncepcję etykiet zapachowych, które w idealny sposób mogą odzwierciedlać zapach brandingu zapachowego danej marki czy też sklepu. Dzięki naszym etykietom konsument jest w stałym kontakcie z marką(branding zapachowy oddziałuje każdego dnia przy kontakcie z szafą czy też garderobą tym samym podkreśla wyjątkowość danej marki każdego dnia). Spadek intensywności zapachu może dać impuls do kolejnej wizyty w e-sklepie i zakupu w celu otrzymania nowej etykiety zapachowej. Plastyczność materiału z którego wykonane są nasze etykiety daje nam możliwość odwzorowania każdego kształtu a zespół specjalistów z branży perfumeryjnej pozwala nam na odtworzenie każdego zapachu.

 

"Perfumy to niewidoczny, niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju dodatek w sferze mody, który zapowiada przybycie kobiety i wciąż jeszcze pobrzmiewa, gdy ona już odeszła.”  Coco Chanel

 

http://www.olfactive.pl/produkcja-gadzetow-perfumowanych

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl